Je čas si jít hrát!

Hrajte si společně s celou rodinou v našem
dětském koutku plném zábavy.

Pexeso

Máme pro vás pexeso s veselými obrázky ze života našich oblíbených tučňáků. Pravidla určitě znáte, stačí najít dvě karty se stejným obrázkem a sesbírat co nejvíce dvojic. Jdeme na to!

Omalovánky

Dokážete pomoct tučňákovi z ledového bludiště? A jakou barvu má lední medvěd? Rozvíjejte dětskou představivost v našich omalovánkách, kde se seznámíte s celou rodinou tučňáků. Stačí vytisknout a přinést pastelky.

Tipy na výlet

Máte rádi dlouhé procházky s kočárkem nebo zábavně vzdělávací parky pro malé neposedy? Nechte se inspirovat našimi tipy na rodinné výlety po celém Česku.

Rataje nad Sázavou

Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

Techmania, Plzeň

Cesta kolem Světa, Třeboň

Zdroj: vylety-zabava.cz

Rataje nad Sázavou

 • Náročnost: zdarma
 • Vstupné: zdarma
 • Vhodné pro kočárek: sportovní

V okolí Ratají můžete objevovat stopy české historie, ale i nádhernou sázavskou přírodu. Procházka po červeně značené turistické trase vás od vlakového nádraží v Ratajích dovede až k obranné věži hradu Pirkštejn, který zde nechali vystavět Páni z Lipé. Od hradu je možné pokračovat k rozcestí Rataje nad Sázavou – Zámek a odtud pak po zelené trase až na Ratajský výhled, kde se vám naskytne krásný výhled na údolí řeky Sázavy. Na rozcestí se pak vydejte opět po červené trase, která vás povede dolů, podél řeky až do sousedního Ledečka. A protože stezka vede podél železničních kolejí, můžete potěšit děti a zpáteční cestu z Ledečka do Ratají si zpestřit krátkou jízdou vlakem. V okolí pak stojí za návštěvu nedaleký Sázavský klášter nebo zřícenina hradu Talmberk.

Zobrazit na mapě Zjistit víc
Zdroj: vmp.cz

Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

 • Náročnost: snadné
 • Vstupné: 80 Kč za osobu, 160 Kč rodinné vstupné
 • Vhodné pro kočárek: ano

Pod horou Radhošť se nachází nejstarší muzeum v přírodě v celé střední Evropě. Dřevěné městečko zachycuje způsob života na Valašsku, lidové tradice i řemesla. Areál se skládá z několika částí, nejnavštěvovanější Dřevěné městečko si můžete projít sami či s průvodcem, prohlídka trvá 45 minut a trasa je vhodná i pro kočárek. V hlavní sezóně nabízí Valašské muzeum v přírodě pestrý program přibližující lidové zvyklosti našich předků, konají se zde také folklórní festivaly.

Zobrazit na mapě Zjistit víc
Zdroj: kudyznudy.cz

Techmania, Plzeň

 • Náročnost: snadné
 • Vstupné: 190 Kč za osobu, 680 Kč rodinné vstupné
 • Vhodné pro kočárek: ano

Pokud chcete strávit zábavný den s celou rodinou a zároveň se něco dozvědět, vyrazte do plzeňské Techmanie. Techmania Science Centrum je plné interaktivních expozic, na kterých jsou hravou formou vysvětleny matematické a fyzikální principy a různé přírodní zákonitosti a jevy. Výlet je možný za každého počasí, vše je totiž pod střechou. V protější budově pak můžete navštívit jediné 3D planetárium u nás. Celý areál je bezbariérový, s kočárkem můžete navíc bezpečně projíždět mezi jednotlivými exponáty.

Zobrazit na mapě Zjistit víc
Zdroj: vylety-zabava.cz

Cesta kolem Světa, Třeboň

 • Náročnost: středně těžká
 • Vstupné: zdarma
 • Vhodné pro kočárek: sportovní

Oblast Třeboňska, která byla zařazena mezi biosférické rezervace UNESCO, láká svým rovinatým terénem k příjemným procházkám s kočárkem. Přímo v lázeňském městě Třeboni se jich nachází hned několik. S dětmi můžete projít část naučné stezky Cesta kolem Světa, která vás zavede ke Schwanzenberské hrobce ukryté v parku. Na další naučné Stezce zdraví Hrádeček, která je dlouhá 3,6 km, jsou pro děti připraveny zastávky se sportovními aktivitami a hrami. Kromě poznávání místní fauny a flory můžete u rybníka Svět objevit i menší písčitou pláž.

Zobrazit na mapě Zjistit víc